Мова сайту:
Дзвоніть нам за цими телефонами, або скористайтеся зворотнім зв’язком:
(044) 279-10-25, (098) 623-33-80 info@folkukraine.com

Легенда про дерево для Святого Миколая

28 жовтня 2014
З давніх-давен, коли на землю спускалася зима, лютували перші морози, а все навкруги сяяло білосніжними сніжинками, дітвора з нетерпінням чекала на найбажаніше свято у році – День Святого Миколая. 

Дітки знали, що в цей день Святий Миколай спускається з небес, щоб нагородити людей, особливо дітей, за їхні добрі справи своїми подарунками. А щоб Святий Миколай не оминув будинок, вони старанно прикрашали дерево, біля вікна своєї спальні, власноруч зробленими іграшками, аби Добродій побачив ту красу та обов'язково завітав до їхньої домівки.

 Дівчатка створювали чарівних ангелочків з соломи, а хлопчики майстрували різноманітні іграшки з дерева, які потім розмальовували фарбами. Згодом стало прекрасною традицією прикрашати цими іграшками дерева, які ще зовсім недавно пишалися золотавим вбранням, а тепер сумно та самотньо колихалися від подиху холодного зимового вітру. 

І чим стараннішою була дитинка, тим більше іграшок було на дереві. Звідти і пішла назва – «Дерево для Святого Миколая».


Згідно з легендою, діти вірили, що святий Миколай обов'язково забере листа з побажанням, які залишали на підвіконні в ніч з 18 на 19 грудня.

Отож, під покровом ночі, Святий Миколай брав на плечі мішок з харчами, одягом та іграшками і прямував від будинку до будинку. Та ходив він не сам, а разом зі своїми помічниками, янголами-охоронцями, які зачитували Миколаю всі листи та записували до товстелезної книги добрі вчинки малечі. 


Відтак, всі дітки старалися бути слухняними та впродовж року допомагали батькам. А напередодні чарівної ночі писали листи-прохання до Святого, в якому розповідали про свої добрі вчинки та просили про подарунок. Вранці всі чемні діточки обов’язково знаходили під подушкою іграшки чи солодощі, а неслухняні – різочку, яка є своєрідним попередженням дитині про необхідність замислитися над своєю поведінкою і виправитися у новому році…
Усі матеріали розділу «Новини»